top of page

Massaaźid ja teraapiad

Hiina lõdvestav massaaź

Chinese massage

Hiina lõdvestav massaaž hõlmab kogu keha: kaela, selga, tuharaid, käsi, jalgu, pead ja nägu ning põhineb aktiivsete punktide mõjutamisel. Massaaži käigus keha lõdvestub ja rahuneb. Sul on võimalus tunnetada takistusi ja neist vabaneda. Pärast rahunemist keha aktiveerub ja tundub kerge ning elujõulisena. Hiina lõdvestava massaaži aluseks on tuina massaaži võtted.

Hiina lõvestava massaaži jaoks palun broneeri vähemalt 1-tunnine aeg.  Kui sul on konkreetne mure ja soovid ka sellele keskendumist, siis soovitan 1,5-tunnist aega. Konkreetse mure korral on suureks abiks, kui kirjutad selle ka aja broneerimisel kommentaari, et saaksin massaažiks paremini valmistuda. Enne massaaži saame koos otsustada, kas mõni kehapiirkond vajab rohkem tähelepanu.

Massaaži teen naturaalse soojendava õliga.

Vastunäidustused:

Massaaž on vastunäidustatud luumurru või liigese luksatsiooni, lahtiste haavade, nahahaiguste, hemofiilia, menstruatsiooni ja raseduse (tugevad manipulatsioonid alakõhul ja alaseljal ei ole soovitatavad) puhul, samuti psühhiaatriliste probleemide ja akuutsete siseorganite haiguste puhul.

Tuina massaaź

Tuina on traditsiooniline Hiina ravimassaaž, mis avaldab survet kanalitele ehk meridiaanidele ja nendel asuvatele punktidele, soodustades qi vaba ja ühtlast voolamist läbi kogu keha. Kui qi voog kehas on tasakaalus, on inimene üheaegselt lõõgastunud, rahulik ja innukas ning energiline ja tasakaalukas. Kõik me tunneme seda tunnet vahel, aga sagedamini kasutame liialt tahet oma soovide elluviimiseks. Toimetades pikaaegselt allpool oma optimaalset energiataset ning toore tahtega, tekivad lihaskonna probleemid ning krooniline stress koos häiretega seede- hingamisteede- ja reproduktiivorganites. Lääne ühiskonnas peetakse tuina massaaži sobivaks nende probleemide leevendamiseks. Kuigi traditsioonilise tuina massaaži ajal on kliendil seljas naturaalsest materjalist riided, siis mina eelistan massaaži teha paljale kehale naturaalsete soojendavate õlidega.  Kuigi tuina massaaži seostatakse tihti valulikkusega, siis mina eelistan pehmemat teed. Jõuan küll valupunktini, aga rahulikumal viisil ja tempoga, et keha ei hakkaks sellele vastutöötama.

Tuina massage

Tuina massaaži jaoks palun broneeri vähemalt 1-tunnine aeg. Kui sul on konkreetne mure ja soovid ka sellele keskendumist, siis soovitan 1,5-tunnist aega. Konkreetse mure korral on suureks abiks, kui kirjutad selle ka aja broneerimisel kommentaari, et saaksin massaažiks paremini valmistuda. Enne massaaži saame koos otsustada, kas mõni kehapiirkond vajab rohkem tähelepanu.

Vastunäidustused:

Massaaž on vastunäidustatud luumurru või liigese luksatsiooni, lahtiste haavade, nahahaiguste, hemofiilia, menstruatsiooni ja raseduse (tugevad manipulatsioonid alakõhul ja alaseljal ei ole soovitatavad), psühhiaatriliste probleemide ning akuutsete siseorganite haiguste korral.

Jalamassaaź

Jalamassaaži tegelik toime on palju laiem hõlmates kogu keha. Lisaks jalgade rahustamisele ja lõdvestamisele toetab see ka seedimist ja leevendab kõhukinnisust. Hiina meditsiini järgi saab jalgadel ja kätel olevaid punkte mõjutades korrastada keha ja panna energia jälle vabalt liikuma, sest kõikide kanalite (meridiaanide) algus- ja lõpp-punktid asuvad varvaste ja sõrmede otstes. Seetõttu on ka nõelravis olulisemad punktid kätel sõrmedest kuni küünarnukkideni ja jalgade varvastest kuni põlvedeni. Kasutan oma massaažis võtteid nii hiina kui tai jalamassaažist. HM järgi kõige parem probleemi mõjutada keha kõige kaugemast otsast, selle teadmise juures on mõistetav, et õrn ja meditatiivne jalatallamassaaž rahustab meelt ja toob inimese jälle kahe jalaga maa peale.

Jalamassaaz_119580967_15%_v1.jpg

Jalamassaaži jaoks palun broneeri 1-tunnine aeg. Võid broneerida 1,5-tunnise aja, sel juhul saan lisaks masseerida ka käsi, kus samuti asuvad kanalite ehk meridiaanide algus- ja lõpp-punktid, või alaselga, mis vajab peaaegu alati tähelepanu. Võimalik on teha ka pool tundi jalamassaaži ja ülejäänud aja selja- või näomassaaži  või hoopis vastupidi.

Neerumassaaź

Neerudel on hiina meditsiinis väga oluline koht, sest need on meile elamiseks kaasaantud eluenergia hoidjad. Neeruenergiat kulutame liigselt ebaregulaarselt toitudes ja liikudes ning töö ja puhkuse normaalset vahekorda eirates, nagu igapäevases rutus sageli juhtub. Neerumassaaž tugevdab neeruenergiat, paneb energia vabalt voolama ja annab uue hingamise. Läbi selle väheneb ka vastuvõtlikkus haigustele. Masseerin naturaalse soojendava õliga alaselja-, alakõhu- ja tuharate piirkonda ning selle käigus mõjutan ka neere toetavaid akupunktuuripunkte. Massaaž sobib ka haiguste ennetamiseks ja keha turgutamiseks, eriti hea on selleks sügis-talvine periood. Lisaks soovitan võtta hetk aega ja vaadata oma eluviisid üle, et kasutada endale antud energiat targalt.

Back massage

Neerumassaaźi jaoks palun broneeri 1-tunnine aeg. Võid broneerida 1,5-tunnise aja, sel juhul saan lisaks masseerida ka käsi ja jalgu - sõrmede ja varvaste otstes on kanalite (meridiaanide) algus- ja lõpp-punktid - või töödelda turja ja ülaselga, mis vajavad peaaegu alati tähelepanu.

Näidustused:

Massaaž leevendab alaselja ja põlvede valu (mitte akuutne), väsimust, öist higistamist, valulikku menstruatsiooni, apaatsust, tahtmatust midagi teha, urineerimisega seotud probleeme, vinduma jäänud viirushaigusest taastumist ning soojendab külmi jalgu.

Näo gua sha teraapia koos dekoltee- ja turjapiirkonna massaaźiga

Gua sha on iidne idamaine teraapia, mis tõstab näo ja kaela toonust ning  vähendab aknet ja kortse. Nii saab nahk nooruslikuma kontuuri. Massaaž vähendab ka vanaduse laike ja  võimendab lümfide tegevust aktiveerides qi energiat. Gua sha näomassaaži teen spetsiaalse südamekujulise jade kiviga. Lisaks avab gua sha ummistunud poore, soodustab vereringlust ja kiirendab ainevahetust eemaldades seiskunud vere, vabastades naha mürkainetest ja vähendades pigmentatsiooni erinevusi. Massaaž koosneb kolmest osast: esimesena masseerin kaela-, dekoltee- ja turjapiirkonda. Seejärel silitan südamekujulise jade kiviga nägu ja kaela ning vajutan akupunktuuripunkte- kivi on nagu käepikendus tänu millele on massaaži toime intensiivsem kuid valutum. Protseduur lõpeb kerge lümfimassaažiga näo- ja kaelapiirkonnas. Massaaži teen naturaalse soojendava õliga.

Guasha_nagu_602563456_15%-v2.png

Näo gua sha massaaži jaoks soovitan broneerida 1-tunni. Kui broneerid 1,5-tunnise aja, saan lisaks masseerida ka käsi ja jalgu - sõrmede ja varvaste otstes on kanalite ehk meridiaanide algus- ja lõpp-punktid. Pärast massaaži on sul võimalus aeg maha võtta ja tassike teed juua.

Selja gua sha teraapia koos seljamassaaźiga

Massaaž koosneb soojendavast selja massaaźist ja gua sha teraapiast. Gua sha on iidne idamaine teraapia, mis on tõhus teraapia nii diagnostikaks, kaebuste ennetamiseks kui ka lihaspingete leevendamiseks. Teraapias kasutan südamekujulist jade kivi, mis on nagu käepikendus ja tänu millele on massaaźi toime intensiivsem, kuid valutum kui kivita tehes. Gua sha kivi võimendab massaaži tulemust. Gua sha tehakse kaabitsatega, mida võib nimetada ka naha kammimiseks või kraapimiseks. Biomeetrilised uuringud on näidanud, et gua sha teraapia stimuleerib perifeerseid närve, parandab lokaalset vere ja lümfiringlust, kiirendab ainevahetust, edendab toitainetega varustamist, toetab immuunsüsteemi ja tõhustab kaitsevõimet, paraneb qi ringlust ja yin-yangi tasakaalu. Gua sha töötab põhiliselt keha väliskihis. Massaaž teen naturaalse soojendava õliga.

Gua sha for back

Selja gua sha massaaźi jaoks broneeri 1-tunnine aeg. Kui broneerid 1,5-tunnise aja, saan lisaks masseerida ka käsi ja jalgu - sõrmede ja varvaste otstes on kanalite (meridiaanide) algus- ja lõpp-punktid. Pärast massaaźi on sul võimalus aeg maha võtta ja tassike teed juua.

Moksateraapia

Moxibustion

Moksa on hea nõrgale ja kurnatud organismile. Seda võib teha profülaktikaks haiguste ennetamiseks. Moksa ei ole iseisesev teraapia, vaid seda võib vajadusel rakendada massaaźi käigus. Moksa on teraapia, kus soojendatatakse konkreetset keha piirkonda, kanalit või akupunktuuripunkti, et parandada qi liikumist ja lokaalset verevarustust.
Moksasigar on tehtud harilikust pujust. Kasutan nii suitsuta moksat kui väikeseid moksa koonuseid, mida kleebin nahale kindlale akupunktuuripunktile. Moksat võib teha profülaktiliselt haiguste ennetamiseks.

Kuputeraapia

Fire Cupping

Kuputeraapia on efektiivne kaela- ja seljavalude leevendamisel,  samuti külmetushaiguste ja pingepeavalude korral. Kupumassaaźi või ka kuppude 5 minutiks peale jätmist teen ma seljamassaaźi käigus. Kupud hajutavad energia seiskumist ja parandavad vere ja qi liikumist kanalites.
Kupud aitavad hästi vabaneda valust, mis on ühes kindlas kohas - see on märk, et energia ei liigu. Samuti aitavad kupud vanade valude korral, näiteks igal sügisel on üks ja sama koht seljal valulik. Kuna kuputeraapia kasutab inimese enda energiat, siis nõrgale ja kurnatud patsiendile ei ole kuppe mõtet panna.

Aurikuloteraapia ehk kõrva akupunktuur

Auriculotherapy

Aurikuloteraapia on hiina ravimeetod, mille muutis paremini kasutatavaks prantsuse arst Paul Nogier. Aurikuloteraapia aluseks on teadmine, et väliskõrva peal on piirkonnad kogu keha mõjutamiseks. Kõrva peal on 100 erinevat punkti, mida saab üksikult või kombineerides kasutada paljude erinevate füüsiliste, mentaalsete ja emotsionaalsete probleemide korral.

Kõrvanõelu on hea kasutada akuutse valu vaigistamiseks, näiteks kanna- või seljavalu,  ja ka diagnostika tegemiseks.

bottom of page